PINK FLOYD FANS NEDERLAND

Operator: Floydian Theo

 

Pink Project
Pigs On The Wing Tour 2004

(verslag en foto's 13 en 14 augustus 2004 Openlucht Theater Zuiderpark, Den Haag)

Alle foto's (c) Theo Beckers 2004

 

Pink Project’s Pigs On The Wing Tour 2004 had haar afsluitende concerten in het Openlucht Theater Zuiderpark te Den Haag op 13 en 14 augustus jl, waarvan ik getuige mocht zijn.

Vrijdag de 13e, leek even écht ongeluk te brengen, want boven Den Haag, donderde en bliksemde het en regen viel met bakken uit de hemel. Maar gelukkig ging het concert door, waarvoor een petje af voor de mensen die in de stromende regen alles opgebouwd hebben. 

Volle tribunes (zo’n 900 man), ingepakt in regenkleding en gewapend met paraplu’s hoorden even nar kwart over 8 de eerste tonen van Echoes, waarmee het concert opende. De fans werden dus meteen al getracteerd op één van de beste nummers uit de vroege Pink Floyd periode, gevolgd door Astonomy Domine. De stemming zat er dus al meteen in en dat het regende boeide helemaal niet meer.

Pink Floyd opende haar concerten vanaf de 80er jaren met Shine On You Crazy Diamond, maar Pink Project bewees met haar opening dat je met deze nummers het publiek ook meteen in hogere sferen kan brengen. Shine on stond als derde gepland, gevolgd door Welcome To The Machine en Wish You Were Here waarbij beide gitaristen zich prima afwisselden op de accoustische gitaar.

Pigs On The Wing, het nummer waarnaar deze Tour vernoemd is, was het volgende nummer, gevolgd door Dogs. Een nummer dat, als het goed gebracht wordt, mijn hart kan stelen, en dat deed het ook. Een wel grappige bijkomstigheid was, dat ze de “kaartspel-act” uit Roger Waters World Tour 2002 tijdens het instumentele gedeelte, nabootsten. Een geweldig nummer waarmee ze de eerste helft van het concert afsloten, voor een korte pauze. Tijd dus om even een warm bakkie koffie te halen, om de inwendige mens een beetje op temperatuur te brengen.

Na de pauze  werden we getracteerd met een drie-tal nummers van de Darkside of the Moon, enwel: Breathe, Time/Breathe reprise en The Great Gig In The Sky.  Time, met al zijn elementen, en tussen de couples het geweldige instrumentale stuk, deed het bloed sneller stromen, maar toen zangeres Jaqueline van der Heiden tijdens The Great Gig haar longen zowat uit haar lijf zong, kreeg zij terecht een staande ovatie, wat een stemgeluid heeft onze Nederlandse P.P. , daar gingen de haren op je armen van overeind staan.

In The Flesh luidde daarna The Wall in, toch een album waarbij je niet op je stoel kan blijven zitten, maar uit je bol kan gaan. Daarna Another Brick In The Wall part 1 en part 2, waarbij Pink Project een heuse “Teacher” tevoorschijn toverde, en het dameskoor Passion het geheel kompleet maakte door op een geweldige manier de “kids”  vocaal te vertolken.

Wat ik vooraf niet verwacht had, en waarover ik blij verrast was, was het feit dat ze 3 nummers van Roger Waters Amused To Death-album speelden, enwel de nummers: Bravery Of Being Out Of Range, It’s A Miracle en Amused To Death. Je hoopt dan uiteraard op Perfect Sense, omdat ze 2 geweldige zangeressen ter beschikking hadden, maar helaas misschien een volgende keer.

De Darkside of the Moon kwam daarna nog even terug met de nummers Brain Damage en Eclipse (met Time mijn favoriete Darkside-nummers), die ik dan ook lekker meezong.

 "There is no dark side of the moon really. Matter of fact it's all dark!" was de laatste zin voordat vocalist/bassist Peter het publiek bedankte voor de geweldige avond en de band het podium verliet. Maar de fans raakten niet uitgeklapt en smeekten om meer. Dus kwam de band weer terug om een paar toegiften te spelen.  

Run Like Hell, knalde er meteen goed in, de fans bleven staan, klapten, gingen uit hun bol, zongen mee en vergaten alles om zich heen en lieten zich met de muziek meeslepen. Daarna nog een onvergetelijk nummer, Money, en als klap op de vuurpijl werd het concert afgesloten met Comfortably Numb, waarbij je de ontlading kon voelen, alsof je 10.000 volt door je lijf kreeg en de hele wereld aan kon. Tot ieders verbazing hadden ze een laatste “special-effect” uit de hoge hoed getoverd door een levensgroot opblaasvarken dat ineens van achter uit het podium tevoorschijn kwam. Het is allemaal te gek voor woorden, eigenlijk niet eens op te schijven hoe fantastisch dit hele concert was en voor diegene die het nog eens over willen zien, of die het gemist hebben, zijn er de vrijdagavond opnames gemaakt voor een DVD die binnenkort uit zal komen. En geloof me, ik zal hem zeker aanschaffen, om de herinnering  aan deze avond keer op keer naar boven te halen.  

Zaterdagavond was ik wederom getuige van een schitterend concert, onder veel betere weersomstandigheden. Het was droog en een lekker temperatuurtje en gelukkig deed het videoscherm het weer, zodat alles er nóg kompleter uitzag dan het al was. Toch heb ik gek genoeg de avond in de stromende regen het mooiste gevonden, niet om Pink Project want ze speelden beide avonden uitmuntend, maar om de fans, de sfeer onder de echte “die-hards” in de regen voelde lekkerder aan, dan de dag daarna, want de fans bleven zitten bij elk nummer dat gespeeld werd, terwijl zaterdags er constant mensen langs het podium liepen, om drinken te halen, wat een beetje irritant overkwam. Een echte fan luistert naar elke song van het begin tot het einde en gaat pas in de pauze versnaperingen halen.

Een extra toegift van Another Brick In The Wall part 2 op zaterdagavond om de dames van Passion nog eens extra in de bloemetjes te zetten voor hun geweldige bijdrage aan de Pigs On The Wing Tour sloot deze Tour op gepaste wijze af.

Al met al twee schitterende Floyd-avonden die ik voor geen goud had willen missen. Jammer dat dit het einde van de Tour betekende, maar zoals Peter achteraf tegen mij zei: “Het moet een beleving blijven” kan ik daar inkomen. En hij vertelde mij ook nog dat ze zeker volgend jaar weer op zullen treden, waar en wanneer dat kunnen jullie t.z.t. op hun site en op Pink Floyd Fans Nederland lezen. De samenstelling van de band zal dan iets anders zijn, daar enkele bandleden er mee stoppen c.q. iets anders gaan doen., maar geloof me…………..ik zal er zeker weer bij zijn.

Pink Project bedankt voor deze twee onvergetelijke avonden.

KLIK HIER VOOR DE FOTO'S VAN ZATERDAGS

Alle foto's (c) Theo Beckers 2004

 

TERUG